Teknoloji

Türk sanayisinin dijital dönüşümüne TÜSİAD desteği

HANDE BERKTAN

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), teknoloji tabanlı proje ortaklıkları kapsamında teknoloji tedarikçileri ile firmaları TÜSİAD SDKare platformunda buluşturuyor.

Bloomberg HT’ye konuşan TÜSİAD SDKare Lideri Onur Eren, “Platform 5 yıl önce kuruldu. Çok kısa sürede 2.100 teknoloji geliştirici firma platformumuzda yer aldı. KOBİ’ler bu teknoloji tedarikçisi firmalarla platform üzerinde eşleşerek iş süreçlerindeki sorunlarını çözebilmektedir. Yeni platform, sadece davet eden firmaları değil, dijital dönüşüm konusunda adım atmamış firmaları da bu platforma çekiyor. Gıdadan otomotive, enerjiden tarıma farklı sektörlerden oyuncular platformda farklı ölçeklerde yer alıyor.” söz konusu.

TÜSİAD Dijital Dönüşüm Programı’nın yurt dışı planlarına ilişkin Onur Eren, “Yurtdışındaki platformlarla nasıl iş birliği yapabiliriz diye bakıyoruz. Önce ABD sonra Almanya’daki firmalarla işbirliği yapmak çok pahalı. Kullanıcılar, önceki dönemlerde olduğu gibi tedarikçi başvurularını alıp ihtiyaç duydukları alanlarda davetiye açarak davet süremize katılabilecekleri gibi platformda yayınlanan tüm analizleri de görüntüleyerek diledikleri zaman tedarikçilere ulaşabilmektedir. Teknoloji Tedarikçileri, bir uygulama ile davetiye transferlerine katılmanın yanı sıra, teknolojilerini ve çalışmalarını platformda kullanıcılara ve yatırımcılara tanıtabiliyorlar.” dedi.

habermeric.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu