Haber

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, UN-HABİTAT İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif ile görüştü

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, UN-HABİTAT İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif ve beraberindeki heyet ile görüşmeye geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, bakanlıkta gerçekleştirilen toplantıda Yumaklı, Türkiye’nin son dönemde ivme kazanan UN-HABITAT ile işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yumaklı, Habitat Dünya Kentler Günü Zirvesi’ne İstanbul Üsküdar Belediyesi’nin seçilmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, “Bakanlık olarak sürdürülebilir şehircilik açısından kent tarımını ve kent ormanlarını yaygınlaştırmak için çalışıyoruz.” terimini kullandı.

Başta su kaynakları olmak üzere doğal kaynakların ve doğanın korunması ve geliştirilmesi, sürdürülebilir ormancılık, gıda güvenliği ve güvenilirliğinden Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sorumlu olduğuna işaret eden Yumaklı, “Bir süre sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Bakanlığa atanan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Su Verimliliği Kampanyası” başlattıklarına dikkat çekti.

“Su Verimliliği Kampanyası”nın da yine Emine Erdoğan liderliğinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kadar değerli olduğuna dikkati çeken Yumaklı, “Her iki projeyi de uluslararası platformda örnek olarak devam ettirme fırsatı bulabileceğimizi düşünüyorum. dünyaya.” değerlendirmesini yaptı. Bakan Yumaklı, UN-HABITAT ile işbirliği imkanlarının geliştirilmesi için her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Türkiye, su ve gıda güvenliği konusunda değerli çalışmalar yürütüyor

UN-HABITAT İcra Direktörü Sharif ise tüm dünyada su ve gıda güvenliği konularının değerinin arttığına dikkat çekerek, Türkiye’nin bu alanda değerli çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın liderliğinde yürütülen projeleri yakından takip ettiklerini kaydeden Sharif, Tarım ve Orman Bakanlığı ile iş birliğini geliştirmek istediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu