Haber

Rusya, Baltık ülkelerinden 144 kişiye yaptırım uyguluyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı’na göre, Letonya, LitvanyaVe EstonyaRusya’ya ‘en düşmanca tavır’ sergileyen bakanlar, parlamenterler, tanınmış kişiler ve gazeteciler de dahil olmak üzere toplam 144 kişiye. kişisel yaptırımlarhayata geçirildiğini belirtti.

Açıklamada yaptırım uygulanan kişilerin isimlerinin verilmediği, “Bu adım, Baltık ülkelerinin Rusya’ya karşı yaptırımlar ve diğer önlemler için aktif lobi faaliyetlerine, iç işlerimize müdahaleye ve Rus düşmanı duyguları kışkırtmasına yanıt olarak atıldı.”terimler yer aldı.

Açıklamada, Baltık ülkeleri vatandaşlarının “özgürleşen Sovyet askerlerinin anıtlarının toplu yıkımına ilişkin olarak söz konusu devletlerin yetkilileri tarafından başlatılan barbarca kampanyaya katılmaları” nedeniyle yaptırım listesine alındıkları da kaydedildi.

Baltık devletlerinin vatandaşlarına kısıtlamaların getirilmesinin diğer nedenleri olarak “Rusça konuşan nüfusa yönelik zulüm”, “tarihin yeniden yazılması” ‘Nazizmin yüceltilmesi’ ve ‘Ukrayna ihtilafının tırmanması’Olarak listelenmiş.

saricakaya-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu