Ekonomi

Morgan, Tesla hisselerinde yüzde 60 artış öngörüyor

Morgan Stanley, Tesla’nın 12 aylık fiyat hedefi için yeni bir değerlendirme yaptı.

Banka, Dojo’nun üstün bilgisayar, robotaksi ve ağ hizmetlerinin daha hızlı benimsenmesiyle elektrikli araç devinin piyasa değerinin 500 milyar dolar artabileceğini öngördü.

Adam Jonas liderliğindeki Morgan Stanley analistleri, bir notta hisse senedinin durumunu “fazla kilo”ya yükseltti ve tıpkı AWS’nin Amazon için yaptığı gibi Dojo’nun da yeni erişilebilir pazarlar açabileceğini belirtti. Ekip ayrıca Tesla için fiyat hedefini de güncelleyerek 400 dolara çıkardı.

Bu yıl zaten iki kattan fazla artış gösteren Tesla hisseleri, Pazartesi günü ABD’deki piyasa öncesi süreçlerde yüzde 6,1’e kadar yükseldi. Hisse senedi, piyasanın zararına olarak yaklaşık 46 milyar dolar ekleme yolunda ilerliyor.

“Tasarlanan süper bilgisayar Tesla’ya asimetrik avantaj sağlayacak”

Jonas, notunda, büyük miktarda veriyi işleyerek sürüş sistemlerini eğitmek için tasarlanan üstün bilgisayarın Tesla’ya potansiyel olarak 10 trilyon dolarlık bir pazarda “asimetrik avantaj” sağlayacağını ve yazılım ve hizmetlerin en pahalı varlıklar haline gelebileceğini kaydetti. bundan sonra elektrikli araç devi için. .

Öte yandan bilgi notunda Tesla’nın otonom sürüş sisteminin yeni versiyonunun yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesinin beklendiği ve şirketin 2024 başındaki Yapay Zeka Günü’nün izlenmeye değer olacağının altı çizildi.

Morgan Stanley, artık X olarak bilinen Twitter’ın satın alınması da dahil olmak üzere, Musk’un kilit danışmanlık firmalarından biri olarak biliniyor.

Tesla hisseleri, Jonas’ın “ağırlığını korumak” için hisse senedi tavsiyesini düşürmesiyle Haziran ayında yüzde 4,2 oranında değer kaybetti.

borckahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu