Haber

Haluk Levent, AHBAP’ın Kızılay A.Ş.’den Kaç Milyon TL’lik Gıda Aldığını Açıkladı

Gazeteci Murat Ağırel’in dün ortaya attığı Kızılay’ın AHBAP’a çadır sattığı iddiası her iki tarafça da doğrulandı. Ancak bugün Haluk Levent’in ifadesine göre AHBAP Kızılay A.Ş.’den sadece çadır değil, erzak da almış. Ne kadar büyük olduğunu görüyor musun?

Biliyorsunuz dün gazeteci Murat Ağırel, Kızılay’ın depremin üçüncü gününde Ahbaplar Derneği’ne 46 milyon liraya çadır sattığını iddia etti.

Kısa bir süre sonra bu iddiayı doğrulayan AHBAP, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

*Ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli ve toplam 10 ili etkileyen deprem nedeniyle zarar gören vatandaşlarımızın çadır ihtiyaçlarının karşılanması için tüm ülke seferber olmuş ve derneğimiz ile irtibata geçilmiştir. yurt genelinde çadır üreten firmalar.

*Fakat; Ülkemizdeki tüm çadır imalatçılarının mevcut stokları, depremin 10 ili etkilemesi ve yıkımın büyük boyutta olması nedeniyle vatandaşlarımızın mağduriyetini karşılayamamaktadır. O sırada görüştüğümüz firmaların o sabah deprem bölgesine hızlı bir şekilde gönderebileceğimiz çadırları yoktu. En erken 1 hafta içinde büyütürler.

*Arkadaşlarımız Kızılay Çadırı ve Kızılay iştiraki olan Dokumacılık A.Ş ile görüştüler. 2050 çadır olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hızlıca yaptık ve ertesi sabah 2050 çadırı deprem bölgesine gönderdik.

* Çadırlar 2 bölgeden gelecekti. Erzincan’dan en yakın illere başta Adıyaman ve Kahramanmaraş olmak üzere 1232 çadır (8 tır); Ankara’dan 918 (8 TIR) çadır 10 Şubat’ta Hatay’a gönderilmek üzere yüklendi ve gece dağıtıldı.

Tepkilerin artmasının ardından Kızılay Lideri Kerem Kınık da açıklama yaptı. Kınık, sattıkları çadırların parasını çadır ve diğer yardımcı malzemeleri yapmak için kullandıklarını iddia etti.

‘Bu çadırlar vatandaşlarımıza geri döndü. Burada herhangi bir art niyet aramaya gerek yok. Adam bu çadırları talep etmeseydi çadırı tekrar AFAD’a teslim edecektik.

Fox’ta bu sabah İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk olan Haluk Levent, Kızılay’dan sadece çadır değil, gıda maddesi de alındığını duyurdu.

Olay bir anda Türkiye’nin gündemine gelince Haluk Levent, yayının ardından Kızılay’dan alınan yemekle ilgili rapor bilgisini paylaştı.

Kısaca Kızılay A.Ş. AHBAP’a da 14 milyon TL’lik mama sattı. Bakalım gelişmeler ne olacak?

tefennihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu