Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Rize mitinginde konuştu

ensonhaber.com

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize mitingine katıldı.

14 Mayıs seçimleri öncesi memleketi Rize’de toplanan kalabalık kalabalığa seslenen Erdoğan, konuşmasına Rize’yi selamlayarak başladı.

Rize’de yoğun katılım: Böylesini daha önce hiç görmemiştim

Rize’de hiç böyle bir kalabalık görmediğini vurgulayan Erdoğan, hemşehrilerinden kapı kapı dolaşmasını istedi.

Memleketim, vatanım, vatanım Rize’yi canı gönülden selamlıyorum. Bu inanılmaz katılımı kontrol edin. Bugüne kadar Rize’mde siyasete böyle bir katılım görmedim. Bugün başka. Bu da 14 Mayıs’ın güzel haberi.

Umarım kasalar patlar? Bunun için hemşerilerim, kardeşlerim kapı kapı dolaşmak zorunda mısınız? İnşallah 14 Mayıs’ta Rize’den bir haber daha alırız.

Rize’nin çalışkanı, yiğit; Karadeniz bölgesinin coşkulu insanlarını selamlıyorum. İlginiz, sadakatiniz ve sevginiz için teşekkür ederiz.

“Bu güzelliği görüp de aşık olmamak mümkün mü?”

Rize’yi görüp de büyülenmemek mümkün mü? Doğası, denizi ve yeşilin nadide tonlarıyla bu güzelliğe aşık olmamak mümkün mü? Sana aşığım. Seni seviyorum. Sizin gibi hemşerilerimiz olup da gurur duymamak mümkün mü? Şair Rize’mizi ne güzel anlatmış:

Kayığa cennetten bir bahçe yüklediler
Rize diye getirip buraya koydular.
Oy deniz Karadeniz ay doğuyor yaylalara
İçine düştüğüm aşklara Rize şahidim olsun

“Havaalanının güzelliği Rize’ye ayrı bir zenginlik kazandırıyor”

Aşık olduğum, hayran olduğum Rize’yi saygıyla selamlıyorum, siz değerli Rizeliler, değerli kardeşlerim. Bugün Rizeli kardeşlerime bir kez daha kucak açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Birlikte 21 yılda 15 seçim zaferi kazandık.

Geçen 70 yılda yapılamayan işleri sizlerle birlikte 21 yıla sığdırdık. Milletimizin iradesinin zincirlerini hep birlikte kırdık. Kaç fırtınadan yurdumuzu imanlı kıyılara beraber taşıdık? Terör örgütlerinin birlik ve beraberliğime yönelik hain saldırılarını hep birlikte püskürttük.

Havalimanlarından köprülere kadar birçok yatırımı hep birlikte ülkemize kazandırdık. Havalimanımıza indik elhamdülillah. Rize-Artvin Havalimanı’nın güzelliği Rize’ye ayrı bir zenginlik katıyor. Ben de Rize’nin uşağıyım. Bu hizmet olacak.

“Rize’yi tüm dünyaya bağladık”

Rize’yi sadece İstanbul’a, Antalya’ya, Diyarbakır’a değil, Avrupa’dan Asya’ya tüm dünyaya bağladık. Rize ile birlikte ülkemizin 81 ilini çalışmalarımız ve hizmetlerimizle nakşettik.

haberkaracoban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu