Haber

Canik İşletmeleri

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde kontrollerine hız kesmeden devam ediyor.

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların hijyenik ve güvenli ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için ilçedeki tüm pazar ve semt pazarlarında denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Departman ve kasa fiyatlandırma, hijyen ve kilo kontrollerini titizlikle yürüten Emniyet Müdürlüğü ekipleri, satışa çıkan ürünlerin son kullanma tarihlerini tek tek kontrol ediyor. Samsun İl Ticaret Müdürlüğü ekipleriyle de ortak denetim yapan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, mağduriyet yaşanmayan vatandaşlar adına usulsüz satışa izin vermiyor.

Paketlenmiş Unlu Mamüller İncelendi

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren tüm zincir ve semt pazarlarında denetimlerini titizlikle sürdürüyor. Lokal ve zincir marketlerin reyonlarında satışa çıkan tüm işleri denetleyen ekipler, reyon ve kasa fiyatlandırma, hijyen, son kullanma tarihi ve kilo denetimlerini gerçekleştiriyor. Özellikle ramazan ayı öncesinde paketli unlu mamuller, hazır gıdalar, süt ve süt ürünlerini tek tek inceleyen gruplar, son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satışına izin vermiyor.

Canik’te Ortak Denetim

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belirlenen program dahilinde Samsun Ticaret İl Müdürlüğü ekipleriyle ortak denetimlerini sürdürüyor. İlçede faaliyet gösteren yerel ve zincir marketlerde reyon ve kasa fiyatları ile haksız fiyat artışları için ekipler tarafından denetim yapılıyor.

Semt Pazarları Kontrol Altında

Mahalle pazarlarında pazar yerinin düzenlenmesini sağlayan Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tezgahlarda satışa sunulan eserlerin uygunluk ve hijyen denetimlerini büyük bir özveriyle sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu