Haber

Başkentten kar manzaraları

Başkentten kar manzaraları

ANKARA – Başkentte kar yağışı ile birlikte cadde ve sokaklar beyaza büründü. Gün doğumuyla birlikte Ankara halkı sokaklara çıktı.

Ankara’da etkili olan kar yağışı, şehrin simge yerlerini beyaza bürüdü. Yağmurun ardından güneşin kendini göstermesiyle birlikte birçok başkent sokaklarda doyasıya eğlendi. Ankaralılar, başkentin simgeleri olan Botanik Park ve Kuğulu Park’ta yürüyüş yaptı.

Öte yandan büyükşehir ve ilçe belediyelerine bağlı ekipler, ulaşımı olumsuz etkilememek için ana arter ve ara sokaklarda kar temizleme çalışmalarını sürdürdü.

“Ankara çok güzel oldu”

Bu yıl kara hasret kaldıklarını ifade eden Aleyna Sever, “Ankara’da öğrenciyim. Ankara’ya uzun zamandır kar yağmıyor. İlk kez memleketimdeydim ve buraya ilk kez kar yağıyordu. ilk defa tüm beyazlar her yerde çok hoş görünüyor.Bir kez daha izledim o zamanlar çok güzeldi ama şimdi farklı bir anlamı var çünkü ikinci kez yağmur yağıyor Ankara’ya kar ve insanlar çok özlediler. Ben de özledim. Ankara’nın karlı halini insanlar çok seviyor. “Yani çok güzel. Üşüyorlar, kuğulara çok üzülüyorum ama eğleniyor gibiler. Umarım herkes karın tadını çıkarıyordur.”

Kar yağışının ardından ilk kez Kuğulu Parkı ziyaret ettiğini belirten Nuh Hocaoğlu, “Kar yağarken Ankara’da çok bulundum ama Kuğulu Parkı’na ilk kez geldim ve bu mükemmel manzaranın önünde yürümek çok güzel. gerçekten farklı bir zevk.Kız arkadaşımla geldik yürüyüş yapıyoruz kar manzarası”Ankara’yı ilk kez böyle kurak bir dönemde gördüm kar yağması uygun oldu çünkü barajlar veya su sorunu önemliydi. sorunlar. Kar yağdığı için bu sorunların önüne geçildiğini düşünüyorum.”

haber-selcuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu