Haber

Avukat Hüseyin Cimşit Erdoğan’a Dava Açıyor: ‘Hey Diplomasız Sedat Peker’e Benzemiyorum’

Kahramanmraş’ta yaşanan sarsıntının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ve belediye başkanları hakkında suç duyurusunda bulunan Avukat Hüseyin Cimşit, “Hey senin diploman yok! Eyyy döner siyasetçi! Ben de seni not ettim. Bakmıyorum. Sedat Peker gibi” dedi.

Kahramanmaraş merkezli yaklaşık 45 bin kişinin hayatını kaybettiği depremlerin ardından Samsun Barosu avukatı Hüseyin Cimşit, ölümlerin sorumluluğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu üstlendi. , Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin. Koca ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu suç duyurusunda bulundu.

Avukat Cimşit, konuyla ilgili bir televizyon kanalının programına konuk oldu. Cimşit programda, “Sayın Bakanlar Kurulu Sayın Cumhurbaşkanı! Siz sorumlusunuz! ‘Efendim, kader’… Durun bakalım kanun öyle diyor mu. Hukukta kader diye bir şey yoktur” dedi. , ilgili sözleri sosyal medya hesabından paylaşırken de şu sözleri kullandı:

“Ayeyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyybir şey siyasetçi!Ben de seni not aldım.Ben Sedat Peker’e benzemiyorum.Ben bir hukuk adamıyım.Siyasi nüfuzla susturdular.Senden korkanlar senin gibi olsun.Bütün suçlular ve zalimler, Sinan Ateş’in idamını emretti! Yargılanacaklar! Söz, dedeme borçluyum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu